Dřevo... To je naše

06.08.2015

Dřevostavby na klíč

Dřevostavby v různém stupni dokončení

Nástavby, přístavby


Garáže, terasy, pergoly a zahradní domky 

Rekonstrukce dřevostaveb

Stavět ze dřeva znamená projektovat, řešit a stavět s materiálem z přírody, který stále dorůstá. Okouzlení, které vychází z lesa, a respekt, který jeho stromy vzbuzují, se přenášejí na dřevo jako materiál.

Průzkumy dokládají, že dřevo je u dětí nejvíce oblíbeným materiálem. Děti mají ze dřeva radost. Z jakého důvodu? Je to vůně, vzhled či struktura? Lze jen stěží definovat kritéria sympatií. Snad všechny tyto vlastnosti dávají dřevu jeho jedinečný charakter.

Již po staletí se s touto přírodní surovinou staví po celé naší planetě, a neustále jí nově používáme, utváříme a měníme. Dřevo poskytuje nezměrnou volnost pro navrhování a konstruování a umožňuje realizovat i neobvyklé představy. 

Realizujeme dřevostavby konstrukčním systémem TWO BY FOUR - rámové, sloupkové (Platform Frame)

Systém konstrukce rámových dřevostaveb označovaný jako TWO BY FOUR patří celosvětově k nejrozšířenějším. Oblíbeným způsobem výstavby dřevěných domů se během let stal také u nás. 

Systém TWO BY FOUR umožňuje poměrně jednoduše a rychle postavit nízkoenergetický či pasivní dům. Hodí se také v případě rekonstrukcí a budování nástaveb, kdy lze navázat na stávající běžné stavby. Tímto systémem je možné realizovat nejen rodinné domy, ale i několikapatrové stavby. 

Výhody systému TWO BY FOUR

 • Rychlost výstavby
  Hrubá stavba bývá při použití tohoto systému hotová přibližně do čtyř týdnů. Dům na klíč se obvykle předává do třech měsíců od zahájení výstavby.
 • Přizpůsobivost individuálním požadavkům během přípravy projektu
  Konstrukční systém TWO BY FOUR nabízí stavebníkům velkou variabilitu půdorysného tvaru, vnějšího vzhledu i vnitřního uspořádání. Výhodné je jeho použití pro atypické stavby a neobvyklé či hůře dostupné pozemky, protože se výstavba obejde bez použití prostorově náročné těžké techniky.

 • Možnost dispozičních změn během výstavby

  Otevřená konstrukce umožňuje jakékoli úpravy vnitřních příček nebo změny umístění zařizovacích předmětů ještě během výstavby hrubé stavby.

 • Snadná kontrola kvality stavebních konstrukcí

     Stavebník může během realizace hrubé stavby snadno kontrolovat kvalitu použitého                       materiálu, spojů nebo správnost postupů. Vše je otevřené a viditelné.     

 • Důkladnější svázání než u panelových dřevostaveb
 • Panely dovezené na místo stavby se obvykle svazují k sobě pouze čtyřmi šrouby na každém rohu. Se systémem TWO BY FOUR je svázání obvodových stěn důkladnější. Stejné téma je i věnec. Dřevostavba prováděná ,, Letmou montáží´´ je mnohonásobně lépe provázána než li u panelových.


Každý systém má i své mouchy

 • Vyšší nároky na technické provedení 

           Tak jako prakticky u každého typu stavby se vyplatí nepodcenit kontrolu kvality                               prováděné práce a použitého materiálu

 • Delší doba realizace

           Tento způsob výstavby je dosti závislý na počasí vzhledem k tomu, že všechny práce                       probíhají na místě. V porovnání s panelovými dřevostavbami trvá obvykle stavba o něco                   déle. 

 •  Materiál je potřeba chránit před vlhkostí a krádežemi

            Stavbu jako takovou,ale i potřebný materiál je potřeba chránit před vlivem povětrnostních              podmínek, škůdci a krádežemi.

           

FOTOGALERIE